Producenci

Jak zrobić skarpety na drutach? Praktyczne wskazówki

Robienie ubrań na drutach niesłusznie kojarzy się z zamierzchłą przeszłością. Odchodzenie od wszechobecnego konsumpcjonizmu i krok w stronę oryginalności i jakości to prawdziwa odsłona wartościowej mody. Jeśli kiedykolwiek miałeś na sobie odzież wysokiej klasy, wiesz, jak komfortowe jest to rozwiązanie. Dziś skupimy się na pozornie łatwym, lecz wymagającym podstawowej wiedzy procesie własnoręcznego tworzenia skarpet. Jak zrobić skarpety na drutach? Wyjaśniamy!

Upominek w najlepszej formie

Produkty tworzone własnoręcznie cieszą się dziś niemałą sławą. Pomijając ogrom zalet związanych z nabywaniem nowych umiejętności, pomyśl, jak praktyczne może być to rozwiązanie. Jeśli potrafisz samodzielnie wytworzyć odzież, otwierają się przed Tobą niejedne drzwi. Nie dość, że w ekonomiczny sposób uzupełnisz garderobę swoją i swoich bliskich, to zyskasz pomysł na wyjątkowy upominek. Trudno o lepszy prezent dla przyjaciółki bądź dziadka niż użyteczny podarunek wprost od serca. Wszyscy nosimy swetry, szaliki i skarpety. Nie wyobrażamy sobie zimowej pory bez przytulnego ubioru. Dziś skupimy się jednak na ostatnim z wymienionych elementów. Jak zrobić skarpety na drutach?

Jak zrobić skarpety na drutach? To musisz wiedzieć!

Robienie odzieży i akcesoriów na drutach to sama przyjemność. Rozumiemy jednak, że początki bywają trudne. Podpowiemy Ci dziś wskazówki dotyczące tego, jak zrobić skarpety na drutach. Ten niewielki, lecz niezastąpiony element odzieży z pewnością niejednokrotnie Ci się przyda.

– Potrzebna będzie Ci włóczka o wybranej grubości i kolorze. Zdecydowanie polecamy ciepłą i przyjemną w dotyku wełnę.

– Tradycyjna metoda mówi o pięciu drutach. W naszej metodzie wystarczą dwa.

– Nabierz ilość oczek odpowiadającą obwodowi łydki. W ten sposób powstanie ściągacz.

– Następnym etapem jest wyrabianie pięty.

– Kolejny, oczywisty krok to wykonanie całej długości stopy. Tutaj pojawia się rozpiętość rozmiarów, np. od 35 do 38. Ty decydujesz o wymiarach.

– Długość stopy robimy do miejsca, w którym zaczyna się mały palec.

– Przedostatnim etapem jest wyrabianie samych palców.

– Proces kończymy zszyciem palców i boków.

– Skarpety są gotowe!

– Dodatkowa wskazówka – jeśli chcesz, żeby zszycia skarpetek znajdowały się na wewnętrznej stronie stóp, pamiętaj o jednym – drugą skarpetę zrób jako odbicie lustrzane. Mówiąc dokładniej – piętę i palce wyrabiaj po przeciwnych stronach, niż robiłeś to w przypadku pierwszej skarpety.

Handmade na najwyższym poziomie

Na zakończenie chcielibyśmy zaprosić Cię do zapoznania się z naszą ofertą. Akcesoria i materiały robótek ręcznych to nasza pasja. Jak zrobić skarpety na drutach? Znasz już poszczególne etapy. Odważ się spróbować i ciesz się wyjątkową odzieżą przez długi czas.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl